MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI20.09.2020 20:02

 

W minionym tygodniu nasze przedszkole zostało wypełnione kolorowymi kropkami, a to wszystko za sprawą niezwykłego Dnia Kropki, który od 2008 r. jest obchodzony na całym świecie 15 września jako święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Tego dnia ubrania średniaków i starszaków ozdobione były kolorowymi kropkami. Dzieci poznały genezę święta – wysłuchały opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności – talent. Podczas wspólnych zabaw dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt nie zwracał na nie uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w literce „i”, na skrzydłach biedronki, w koronie króla, a nawet zdobią kapelusz muchomora. Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach matematycznych: przeliczały, segregowały, układały rytmy. Komponowały obrazki z kolorowych kropek, rozwijały sprawność fizyczną podczas zabaw ruchowych. Bawiły się kolorowymi piłeczkami, wykonały „kuleczkowe drzewko szczęścia”. Ponadto „mali detektywi” poszukiwali kropek ukrytych w sali oraz ogrodzie przedszkolnym. Wiele radości dostarczyły dzieciom zabawy z matą do kodowania oraz kolorowymi kubeczkami a także pamiątkowe zdjęcia w „mini fotobudce”.
Idąc za przykładem Vashti, przedszkolaki stworzyły galerię z kropkowych prac. Każda była inna, każda wyjątkowa, każda w kropki.

Było kolorowo i radośnie!

Obejrzyj galerię zdjęć: MOTYLKI   PSZCZÓŁKI   MYSZKI MIKI   SKRZATY

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt