DZIEŃ KOTA W STARSZAKACH8.03.2020 18:10

W minionym tygodniu w grupach DOMISIE i ŻABKI obchodziliśmy nietypowe święto – Dzień Kota. Z tej okazji przedszkolaki zostały zaproszone przez swoje Panie do wspólnych kocich zabaw. Wszystkie dzieci zamieniły się tego dnia w kociaki, słuchały utworów literackich o kotkach, tańczyły przy muzyce, z pomocą kubeczków tworzyły kocią muzykę, oglądały i klasyfikowały ilustracje przedstawiające milusińskie zwierzątka oraz  dowiedziały się wiele ciekawych informacji na ich temat.

Brały również udział w konkursach takich jak „Zwijanie kłębka wełny” czy „Łapanie myszki”. Wiele radości sprawiły im także zabawy z „kłębuszkiem”, który po rozwinięciu stanowił doskonały tor przeszkód dla naszych „kotków”. Do zajęć wplecione zostały także elementy technologii informacyjnej: DOMISIE rozwiązywały „kocie zadania” na monitorze interaktywnym, natomiast  ŻABKI z pomocą  aplikacji „Quiver”  „ożywiły” kolorowane obrazki tygrysków, słuchały wydawanych przez nie dźwięków i obserwowały ich ruchy w telefonie. Przedszkolaki wykonały również prace plastyczno – techniczne o kotach. Zwieńczeniem zajęć było obejrzenie bajek „Kot w butach” i „Przygody Kota Filemona” oraz wręczenie pamiątkowych dyplomów i  orderów.

Obejrzyj galerię zdjęć

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt