DZIEŃ GUZIKA W GRUPIE PSZCZÓŁKI15.12.2019 20:58

12 grudnia swój wielki dzień mają guziki Guzik to nie tylko przedmiot praktyczny czy cenna pamiątka, może także służyć do zabawy. Przekonaliśmy się o tym w grupie Pszczółek podczas zorganizowanego Dnia Guzika. Dzieci przyniosły do przedszkola różnorodne kolorowe guziki i one były tematem naszych wspólnych zabaw. Te zwyczajne guziki stały się materiałem do kształcenia pojęć matematycznych oraz rozwijania wyobraźni, wrażliwości estetycznej, percepcji, pamięci, sprawności manualnej, ekspresji twórczej. Dzieci przeliczały, segregowały, klasyfikowały guziki na podstawie jakiejś cechy. Układały guzikowe obrazki, budowały wieże z guzików oraz bawiły się podczas nawlekania guzików.  Nie zabrakło również guzikowych tańców. Na zakończenie zajęć każde dziecko ozdabiało guziczkami bombkę świąteczną.

Było twórczo, wesoło i niezwykle kolorowo.

Obejrzyj galerię zdjęć 

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt