„MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY” – OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY4.12.2019 19:49

W listopadzie przedszkolaki z grup: MOTYLKI, DOMISIE i SKRZATY przyłączyły się do ogólnopolskiego projektu „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury” – „Czytające Przedszkolaki”, którego celem jest rozwijanie czytelnictwa i współpraca między przedszkolami. Miłość do czytania przekazywana jest najmłodszym w przedszkolach i ich domach. W obecnym roku szkolnym czytamy dzieciom utwory polskich pisarzy i poetów.

Głównym bohaterem jest grupowa maskotka – miś, któremu dzieci wraz z nauczycielką nadają imię. Miś będzie wędrował po domach przedszkolaków z dzienniczkiem „pod pachą”. Zadaniem dziecka jest zaopiekować się misiem, a zadaniem rodzica poczytanie misiowi na dobranoc. Na pamiątkę misiowi w dzienniczku wpisujemy tytuł i autora przeczytanego utworu, a dziecko odrysowuje swoją rączkę i wykonuje rysunek dla misia. Piosenka „Czytaj z Misiem” będzie umilać nam czas oczekiwania na jego powrót do przedszkola. Spotkania czytelnicze z Małym Misiem wzbogacać będziemy poprzez zapraszanie do wspólnego czytania członków rodziny a także różnych osób ze środowiska lokalnego. Zaproszeni goście złożą wpis do pamiątkowej KRONIKI PRZEDSZKOLAKÓW.

Kornel Makuszyński powiedział, iż „dom, gdzie znajduje się książka jest przybytkiem słońca.” Zaproście więc to słońce do Waszego domu wraz z pluszowym przyjacielem dzieci.

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt